سال ۹۸، سالی پرفراز و کم فرود برای هیئت جودوی استان تهران

سال ۹۸ برای هیئت جودوی استان تهران، سال پرفراز و کم فرودی بود. در کنار انبوه شادی‌ها و موفقیت ها، اندک غم‌ها هم بود. در سالی که هیئت جودوی استان تهران موفق شد در مسابقات مختلف آسیایی، بین‌المللی و جهانی نقش مؤثری ایفا کند و به مقام‌های ارزشمندی دست یابد و به خصوص در مسابقات کشوری سکوهای متعددی را به تسخیر خود درآورد، در کنار آن عزیزانی هم از خانواده جودو جدا شدند و به دیار باقی شتافتند که غم انگیز بود.

هیئت جودوی استان تهران در سالی که گذشت در رده‌های سنی مختلف نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان و در دو بخش بانوان و آقایان به عناوین مختلفی در سطح کشور در رشنه های جودو، کوراش، دفاع شخصی و قزاق کورس دست پیدا کرد و توانست بار دیگر اقتدار پایتخت را در رقابت با سایر استان‌های کشور به نمایش بگذارد.

در سالی که گذشت، همه آمدند تا جودوی تهران به موفقیت برسد؛ از پیش‌کسوتان گرفته تا باشگاه‌ها و مربیان و داوران و تا هیئت های حوزه‌ها و شهرستان‌ها. در این بین از نقش حمایتی فدراسیون جودو و ریاست فدراسیون جودو و از نقش پررنگ اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران و مدیرکل استان و همچنین از حضور روحیه بخش پیش‌کسوتان و بزرگان رشته جودوی استان تهران نباید غافل شد؛ همه آمدند تا کمک کنند جودوی تهران همچنان اقتدار خود را حفظ کند و نشان دهد که جودوکاران استان همچنان حرف اول را می‌زنند و می‌توانند در آینده نیز نقش مؤثری در تیم‌های ملی ایفا کنند.

در سال ۹۸ و در کنار برگزاری اردوهای مختلف، حضور در مسابقات متعدد، میزبانی رقابت‌ها و برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌ها، نمی‌توان از نقش مؤثر خانواده‌ها در حمایت از رشته جودو و گسیل نونهالان و نوجوانان به کلاس های جودو در سطح استان تهران که با مربیگری و نظارت اساتید این رشته برپا شده، غافل شد، ضمن آنکه هیئت جودو همیشه در بازدید از تمامی تمرینات در سالن‌های مختلف و کلاس‌های تخصصی به منظور تشویق جودوکاران و مربیان آنان، پیشگام بوده و خواهد بود.

خوشبختانه در سال ۹۸ هیئت‌های حوزه‌ها و شهرستان‌ها همواره یک پای ثابت کار بودند. برگزاری مسابقات و میزبانی رقابت‌های مختلف و تجلیل از قهرمانان و پیش‌کسوتان، همه این‌ها گام‌های بزرگی بود که برای جودوی پایتخت و موفقیت آن برداشته شد و هیئت‌های حوزه‌ها و شهرستان‌ها و روسای آنها به عنوان بازوی قدرتمند هیئت جودوی استان تهران، نقش جدی و فعالی را ایفا کردند.

در این بین آنچه که باعث دلگرمی بود، آن که همه آمدند؛ از نوجوان، جوان، بزرگسال و پیش‌کسوت تا زنان و دختران؛ همه آمدند و در تمرینات و کلاس‌ها و در کارگاه ها آزمون‌ها حضور پیدا کردند و زبده‌ترین آن‌ها در مسابقات کشوری و ملی خوش درخشیدند و توانستیم در تیم‌های ملی و حتی در تیم های کم بینایان و نابینایان جایگاه خوبی را کسب کنیم.

همچنین توجه به پیش‌کسوتان به‌‌عنوان سرمایه‌های جودو و عیادت و دیدار از آنها، یکی از اولویت‌های هیئت جودوی استان تهران بود و البته توجه به مسائل فرهنگی و مشارکت جدی در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و توجه ویژه به خانواده شهدا و ایثارگران جودو و ورزش، که همواره از اهداف جدی و جدایی ناپذیر برنامه‌های هیئت جودوی استان تهران بوده است.

حالا جودوی استان تهران در مسیر صعودی چندین ساله خود به یک جایگاه جدی و قابل اعتنا در عرصه جودوی کشور دست پیدا کرده و نگاه‌ها را به خود جلب نموه و با استقبالی که از این رشته در استان تهران می شود، این امید وجود دارد که در آینده نیز جایگاه‌های بیشتری را در تیم‌های ملی به خود اختصاص بدهد و در مسابقات کشوری به سکوهای بیشتری دست پیدا کند. بی شک در این مسیر، هیئت جودو استان تهران همچنان نیازمند مشاوره و جلسات تبادل افکار و بیان دیدگاه ها و نظرات مثبت و سازنده برای پیشرفت این رشته خواهد بود و خوشبختانه اساتید، مربیان و بزرگان جودو همواره در کنار جودو پایتخت بوده و هستند و تا امروز نقش مؤثری را در موفقیت‌ها داشته‌اند.

در این راستا، فدراسیون جودو و ریاست فدراسیون جودو نگاه قابل تعمق و حمایتی را نسبت به هیئت‌های استانی دارند و هیات استان تهران نیز از این نگاه بهره مند بوده و این حمایت ها را دست مایه پیشرفت‌ها و موفقیت‌های خود در سال ۹۸ قرار داد. همچنین اداره‌کل ورزش جوانان تهران و مدیرکل استان و روسای ادارات ورزش و جوانان حوزه ها و شهرستان ها با حمایت خود از رشته جودو، نقشی مؤثر ایفا کرده اند و این امید می‌رود که در صورت تداوم این نگاه مثبت، جودوی استان تهران در سال ۹۹ به روند صعودی خود همچنان ادامه دهد و به موفقیت‌های بزرگ‌تری در تمامی عرصه‌ها دست پیدا کند.

print
Print Friendly, PDF & Email

مطالب مرتبط